3.467 kez incelendi.

Göktuğ Lojistik, Lojistik ihtiyacınıza ek olarak paketleme torbalama hizmeti de vermektedir.   Paketleme Nedir? Neden […]

Göktuğ Lojistik, Lojistik ihtiyacınıza ek olarak paketleme torbalama hizmeti de vermektedir.

 

Paketleme Nedir? Neden Lojistik Ve Nakliye Sektörü İçin Önemlidir?

Eskiden yalnızca bir malı bir yerden başka yere taşıyan lojistikçiler artık paketleme işini de üstleniyor.
Paketleme içinde bulunan ürünü sarar, saklar, korur, farkındalığını artırır ve satılmasına destek olur. Bu nedenledir ki, her yıl ürün paketlenmesine milyarlarca dolar harcanmaktadır. Dünyadaki tüm paketleme işlemlerinin % 60’ı gıda ürünlerine yöneliktir.

Önceki dönemlerde, paketleme ve reklam bu kadar önemli görünmüyordu. Artık günümüz dünyasında, paketleme çok önemli bir unsur olmakla birlikte tüketicilerin alım tercihlerini yönlendiren önemli bir etken olarak ortaya çıkmaktadır.

Birçok tüketici alım kararını vermeden önce ürünü paketiyle birlikte değerlendirmektedir. İyi bir paketlemeye kendinize çekebileceğiniz tüketicileri aynı şekilde kötü bir paketlemeyle kaybedebilirsiniz. Fakat iyi bir paketleme ürününüzün satışlarının devam etmesini tek başına sağlamayacaktır. İyi bir paketlemeyle kendinize çektiğiniz tüketicileri yüksek ürün kalitesiyle tekrar ürününüzü almaya yönlendirebilir ve artık sadık müşterileriniz arasına alabilirsiniz.

Paketlemenin önemini keşfetmiş ve başarıya ulaşmış birçok global firma birçok zaman ürün ambalajlama proseslerine ürünlerinden daha fazla para harcayabilmektedirler. Pazarlama stratejilerinin temel taşları olarak görülen 4P kavramına (product: ürün; price: fiyat; place: dağıtım ve promotion: tutundurma) yakın bir gelecekte packaging: paketleme unsuru da dahil edilerek 5P denmesi olasıdır.

Lojistik açısından konuya bakıldığında ise paketleme iki hizmet sunar. Bunlardan ilki ürünün nakliyesi ve depolanması sırasında ürünün dış etkenlerden korunması ve ikincisi ise ürünün depolanması ve taşınması esnasındaki kullanılması gereken işçi ve malzeme maliyetlerini azaltmasıdır.

Paketleme Çeşitleri

Paketleme ürünün içeriğini ve çevresini koruyan

buy kamagra 100mg

, taşıma ve depolanmasını, satışını, kullanılmasını kolaylaştıran, ileride kısmen veya tamamen atılabilecek veya geri dönüşlü bir malzemeyle kaplanması, sarılması, örtülmesi ya da birleştirilmesidir. Ambalaj üç değişik düzeyde materyalden oluşabilir.
Ürüne göre paketleme Birincil Paketleme ve İkincil Paketleme olarak ikiye ayrılır;

Birincil paketleme: Ürünü doğrudan içine alan ilk, asıl, iç ambalajdır. Tüketici ambalajı veya iç ambalaj da denilir. Dökme olarak satılan ürünler, birim ambalajsız olup genelde çuval gibi geniş ambalajlara konulurlar.
İkincil paketleme: Birincil ambalajı koruyan ve ürün kullanılacağı zaman atılan materyaldir. Yükleme ya da nakliye ambalajı ise; depolama, taşıma ve tanıtma için gereklidir. Bu perakende ambalajları içeren koli, kutu, karton ve kasadır.

Bir cevap yazın

Diğer Hizmetlerimiz

Göktuğ Kurumsal

Tecrübemiz, tedarikçi ağımız, yaygın ve esnek kullanıma uygun araç parkımız, Türkiye geneline yayılmış iş ağımız, spot piyasada gidiş-dönüş aynı araçlar ile organizasyonumuz neticesinde kazanılmış tecrübe ile hasarsız, eksiksiz zamanında teslimat sağlıyoruz.

Bize Ulaşın

Adres: Atatürk Cad. Ürgenpaşa Mah. 18. Sk. 3/2 Antakya/HATAY

Telefon: (0326) 221 04 05

E-Posta: info@goktuglojistik.com

Web: https://goktuglojistik.com

267 İnternet Teknolojileri